Umiesz zrobić kaszubskie ciasto drożdżowe?

Już jutro, 13 marca 2021, mimo pandemii odbędzie się szkolenie online poświęcone przyrządzaniu kaszubskiego ciasta drożdżowego.

Muzeum Kaszubskie, które jest organizatorem warsztatów chciało zaprosić chętnych w swoje progi, ale ograniczenia pandemiczne sprawiły, że jest to niemożliwe, więc warsztaty odbędą się w sieci.

Zapisujcie się na warsztaty i logujcie jutro o 10 na stronie poświęconej warsztatom. Warsztaty poprowadzi Zyta Górna, którą znamy jako autorkę książki “Smaki Kaszub”.

Warto dodać, że umiejętności nabyte w trakcie warsztatów można wykorzystać bardzo szybko. W ostatni weekend marca, w Chmielnie odbędzie się kolejna, choć tym razem po części wirtualna edycja konkursu “Chmieleńskie babki wielkanocne”.

Rafał Nowakowski

2 myśli w temacie “Umiesz zrobić kaszubskie ciasto drożdżowe?”

  1. Jô fejn rozmiejã kaszëbsczé młodzowé kùchë jesc !!!!
    Jo, a takò stateczno, to rzekã, że rozmiejã przegòtiwac casto ë gò ùpiec, leno ni mògã znac, czë to je bëlno pò kaszëbskù.

  2. Co do zasady, nie występują znaczące różnice w technologii przygotowywania ciasta drożdżowego. Robi się to podobnie w dowolnym regionie, a nawet w dowolnym kraju.
    Powodem publikacji była pochwała aktywności Zyty Górnej i Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, a także zwrócenie uwagi tych, którzy może nieco zapomnieli o tradycyjnych wypiekach i poszli w stronę kolorowych, ale robionych przemysłowymi metodami ciast z marketów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.